Adarc Computer established in the year 2007, has emerged as a major constituent of the IT Re-distribution industry in every part of UAE. Currently, Adarc Computer is the authorized dealer of global leading brands.
Connect us:
Model :
SKU : DM-GSKIL 7600 32GB 2*16GB
| Memory Type | DDR5 |
| Capacity | 32GB (16GBx2) |
| Multi-Channel Kit | Dual Channel Kit |
| Tested Speed (XMP/EXPO) | 7600 MT/s |
| Tested Latency (XMP/EXPO) | 36-46-46-121 |
| Tested Voltage (XMP/EXPO) | 1.40V |
| Registered/Unbuffered | Unbuffered |
| Error Checking (ECC) | Non-ECC |
| SPD Speed (Default) | 4800 MT/s |
| SPD Voltage (Default) | 1.10V |
| Fan Included | No |
| Warranty | Limited Lifetime |
| Features | Intel XMP 3.0 (Extreme Memory Profile) Ready |
| Memory Type | DDR5 |
| Capacity | 32GB (16GBx2) |
| Multi-Channel Kit | Dual Channel Kit |
| Tested Speed (XMP/EXPO) | 7600 MT/s |
| Tested Latency (XMP/EXPO) | 36-46-46-121 |
| Tested Voltage (XMP/EXPO) | 1.40V |
| Registered/Unbuffered | Unbuffered |
| Error Checking (ECC) | Non-ECC |
| SPD Speed (Default) | 4800 MT/s |
| SPD Voltage (Default) | 1.10V |
| Fan Included | No |
| Warranty | Limited Lifetime |
| Features | Intel XMP 3.0 (Extreme Memory Profile) Ready |