Adarc Computer established in the year 2007, has emerged as a major constituent of the IT Re-distribution industry in every part of UAE. Currently, Adarc Computer is the authorized dealer of global leading brands.
Connect us:
Model :
SKU : COOL ARO WATERFOR II360 B
| Component | Specification |
|---|---|
| Radiator Dimensions | 394 x 119 x 27 mm |
| Pump Dimensions | 72.8 x 72.8 x 65.1 mm |
| Radiator Material | Aluminum |
| Block Material | Copper |
| Tube Length | 380 mm |
| Tube Material | Rubber Tube with Nylon Sleeve |
| Supported CPU Sockets | Intel 115x, 1200, 1700, 1851; AMD AM5, AM4 |
| Pump Speed | 1600~3400 |
| Component | Specification |
|---|---|
| Radiator Dimensions | 394 x 119 x 27 mm |
| Pump Dimensions | 72.8 x 72.8 x 65.1 mm |
| Radiator Material | Aluminum |
| Block Material | Copper |
| Tube Length | 380 mm |
| Tube Material | Rubber Tube with Nylon Sleeve |
| Supported CPU Sockets | Intel 115x, 1200, 1700, 1851; AMD AM5, AM4 |
| Pump Speed | 1600~3400 |