| Model | 12RCL1W3B / 12RCL1W3W / 12RCL1W1B / 12RCL1W1W |
| Color | BLACK / WHITE |
| Number of Fans | 3 / 1 |
| Controller | Yes / No |
| Fan Dimension | 120 x 120 x 28 mm |
| Material | PBT / PC / Aluminum |
| Rated Voltage | DC 12V (FAN) & 5V (LED) |
| Fan Speed | 0,250 ~ 2100 RPM |
| Max. Air Pressure | 2.52 mmH2O (Maximum) |
| Max. Airflow | 72.73 CFM (Maximum) |
| Acoustic Noise | 30.8 dBA (Maximum) |
| Bearing Type | FDB |
| Locked Current | ??? 50mA |
| Operational Voltage | DC 12V & 5V |
| Start-up Voltage | DC 6.0V |
| Input Current | 180mA (Fan) / 600mA (LED) |
| Input Power | 5.16W |
| Warranty | 3 years |
UNI FAN CL WIRELESS
Controlled with L-Wireless Controller for improved user experience.
L-Wireless Sync supported for seamless lighting synchronization with all LIAN LI wireless products.
28mm thickness for improved airflow and static pressure.
New UNI FAN interlocking system for simplified cable management.
Full software control via L-Connect 3.
Standard and reverse blade options for varied installation layouts.
Fluid Dynamic Bearing (FDB) for low noise operation and longer product life span
| Product Name | UNI FAN CL Wireless Reverse Blade |
| Color | BLACK / WHITE |
| Number of Fans | 3 / 1 |
| Controller | Yes / No |
| Bearing Type | FDB |
| Locked Current | ??? 50mA |
| Start-up Voltage | DC 6.0V |
| Input Power | 5.16W |