| Dimensions | Height: 120 mm Width: 66 mm Depth: 159 mm |
| Coldplate | Material: Copper Dimensions: 40 x 35 mm |
| Heatsink | Material: Aluminum Heatpipes: Quantity: 4 Material: Copper |
| Fan | Model: F120P Static Pressure Fan Quantity: 1 Dimension: 120 x 120 x 26 mm Speed: 500-1,800 + 300 RPM Air Flow: 21.67 - 78.02 CFM Air Pressure: 0.75 - 2.7mm-H2O Noise: 17.9 - 30.6 dBA Bearing: Fluid Dynamic Bearing Power Consumption: 12V DC, 0.23A, 2.76W Connector: 4-pin PWM Life: 60,000 hours |