Adarc Computer established in the year 2007, has emerged as a major constituent of the IT Re-distribution industry in every part of UAE. Currently, Adarc Computer is the authorized dealer of global leading brands.
Connect us:
Model :
SKU : DM-GSKIL 64GB ROYAL ELIT
| Memory Type | DDR4 |
| Capacity | 64GB (32GBx2) |
| Multi-Channel Kit | Dual Channel Kit |
| Tested Speed (XMP/EXPO) | 4000 MT/s |
| Tested Latency (XMP/EXPO) | 18-22-22-42 |
| Tested Voltage (XMP/EXPO) | 1.40V |
| Registered/Unbuffered | Unbuffered |
| Error Checking (ECC) | Non-ECC |
| SPD Speed (Default) | 2666 MT/s |
| SPD Voltage (Default) | 1.20V |
| Fan Included | No |
| Warranty | Limited Lifetime |
| Features | Intel XMP 2.0 (Extreme Memory Profile) Ready |
| Memory Type | DDR4 |
| Capacity | 64GB (32GBx2) |
| Multi-Channel Kit | Dual Channel Kit |
| Tested Speed (XMP/EXPO) | 4000 MT/s |
| Tested Latency (XMP/EXPO) | 18-22-22-42 |
| Tested Voltage (XMP/EXPO) | 1.40V |
| Registered/Unbuffered | Unbuffered |
| Error Checking (ECC) | Non-ECC |
| SPD Speed (Default) | 2666 MT/s |
| SPD Voltage (Default) | 1.20V |
| Fan Included | No |
| Warranty | Limited Lifetime |
| Features | Intel XMP 2.0 (Extreme Memory Profile) Ready |